Úvod » Aktuální články

LMŽ : TJ Stadion Nymburk -HC Hvězda Praha 11:7, LSŽ : TJ Stadion Nymburk - HC Hvězda Praha 3:5; LMŽ : TJ Stadion Nymburk - HC Junior Mělník 17:2, LSŽ : TJ Stadion Nymburk - HC Junior Mělník 8:2

publikováno 20.10.2014

O víkendu jsme odehráli další kolo ŽL proti Hvězdě Praha a také dohráli odložené utkání proti Mělníku. Mladší žáci byli stoprocentní a získali další čtyři body. Poprvé v sezoně bodovali i starší žáci.

Mladší žáci proti Hvězdě hráli v sobotu dlouho vyrovnanou partii. Na začátku třetí třetiny se hostům podařilo snižit na 7:6. Domácí si ale vítězství vzít nenechali a zápas dovedli do vítězného konce.

V neděli pak nedali hostům z Mělníka žádnou šanci. Soupeře jednoznačně přebruslili, dokázali se prosadit jak kombinačně, tak i individuálně a skóre rychle narůstalo. Svůj den měl i Filip Štejma v brance, který několikrát podržel a soupeři dovolil skórovat až v závěru zápasu.

Starší žáci se proti Hvězdě ujali vedení. Vlastní pasivitou a špatným bruslením, ale přenechali aktivitu hostům a pouze spolehlivý Lukáš Hořínek v bráně držel domácí nad vodou. Vyrovnání jednu desetinu sekundy před koncem první třetiny, ale zabránit nedokázal. Hosty gól do šatny povzbudil a ve druhé třetině se dvakrát ujali vedení domácím se dvakrát povedlo vyrovnat. Na dvě branky hostů ve třetí třetině už reagovat nedokázali.

Na první výhru sezony dosáhli starší žáci v neděli proti Mělníku. Úspěch slavili hlavně díky lepší produktivitě. Domácí se ujali vedení 3:0 a zdálo se, že dovedou zápas v pohodě k vítězství. Hostům se, ale podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. To bylo z jejich strany všechno a naopak domácí pojistili výhru dalšími pěti zásahy.