Úvod » Aktuální články

Žďár n. S. - Střelci 4:2, Šachtar Soligorsk (BLR) - Střelci 0:5, Poprad - Střelci 4:2

publikováno 23.08.2014 (aktualizováno 24.08.2014)

V prvním zápase turnaje jsme proti dobře bruslícímu soupeři začali vlažně a po první třetině prohrávali 0:2. Zlepšené bruslení přineslo i lepší obraz hry. Ve druhé třetině po samostatné akci snížil Tomáš Kos na 1:2. Tak Druhá třetina skončila. Ve třetí potrestal soupeř naši nepřesnou rozehrávku třetím gólem. Na ten, opět po samostatné akci, odpověděl Matěj Koleček. Přes velkou snahu a výborný výkon Lukáše Hořínka v brance jsme nakonec padli 4:2. Objektivně - na soupeře jsme moc neměli. Od 17:20 hrajeme druhý zápas proti Ocelářům Třinec.

Ve druhém zápase ve skupině jsme v neděli dopoledne porazili asi nejslabší tým turnaje z Běloruska 5:0. Tři góly vsítil Dan Kubart, jeden Tomáš Kos, který otřel svou střelu o hlavu Přemka Papouška a skóre uzavřel Vojta Kuzďa po kombinaci celého útoku. V zápase jsme bohužel na úrovni odehráli až posledních cca 150 vteřin. Ve zbytku si hráči dělali co chtěli a  to co předvedli nemělo s kombinačním, týmovým výkonem nic společného.

V posledním zápase ve skupině jsme hráli o postup proti soupeři ze Slovenska. Na tento hokej už se opět dalo koukat. Hratelný soupeř se ujal vedení 2:0. Ve druhé třetině se nám podařilo góly Karla Tomana a Tomáše Kose vyrovnat. V této pasáži jsme soupeře přehrávali. Bohužel ještě před koncem druhé části jsme opět prohrávali. To se ukázalo jako rozhodující, protože už se nám nepodařilo žádnou z řady šancí využít a naopak soupeř si gólem po nepovedeném blafáku vítězství pojistil.

V play-off o konečné páté až osmé místo nás čeká domácí výběr, který hodně potrápil Oceláře Třinec, se kterými prohrál pouze 1:3.